czwartek, 10 czerwca 2010

Warsztaty 27.06

Każda niedziela w Ogrodzie Krasińskich wypełniona będzie niebanalnymi warsztatami. Już 27.06 będzie można poćwiczyć jogę, wziąć udział w warsztatach improwizacji kontaktowej, wysłuchać wykładu o zdrowym żywieniu oraz na temat tego, jak radzić sobie ze stresem w codziennym życiu. Wszystkie zajęcia prowadzone będą przez profesjonalnych trenerów.

IMPROWIZACJA KONTAKTOWA (POLAND CONTACT FESTIVAL - WARSAW FLOW)

27 czerwca
godz. 11.30 - 13.30
Prowadzacy- Paulina Święcańska (Polska) oraz Julian Marcelo Elizari Romeo (Argentyna) - tango contact.
4 lipca
godz. 11.30 - 13.30 - Paulina Święcańska (Polska) i Keith Lim (Australia) - performance contact


Rozpoczynamy ćwiczeniami służącymi obudzeniu się, „słuchaniu” … prowadź i bądź prowadzony. Warsztatowicze zmieniają role (prowadzenie/bycie prowadzonym), aby zrozumieli jak funkcjonuje model taneczny tanga. Uczymy się, jak wchodzić w kontakt przy pomocy wzroku, skóry, poprzez odbieranie i przekazywanie ciężaru. Zdobywanie płynności ruchu oraz złączenia z partnerem. Praca z różnymi formami uścisku, poszukiwanie stylu i sekwencji z tanga argentyńskiego i improwizacji kontaktowej.
Bazą pracy warsztatowej będzie anatomia i mechanika ruchu, kinetyczne właściwości ciała, grawitacja i jej oddziaływanie na ruch. Każdy dzień warsztatów będzie rozpoczynał się od anatomii ruchu - pewnym aspekcie struktury ciała (m.in. obręcz barkowa, miednica, kręgosłup etc.) aby następnie eksplorować i zagłębiać sie w dany materiał podczas tańca.

Julian Marcelo Elizari Romeo

Pracował występując w różnych teatrach we Włoszech, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Zajmuje się nauczaniem tanga oraz kontakt improwizacji w kompaniach teatralnych we Włoszech oraz na różnych festiwalach tanga. Obecnie jest nauczycielem tanga i kontakt improwizacji w Art.13 Tango School w Berlinie. Jako choreograf bierze udział w projektach Race of Rhythm w Londynie (Anglia).

Paulina Święcańska

Od 2006 roku zagłębiając się w technikę improwizacji kontaktowej współpracuje z Międzynarodowymi Festiwalami Contact Improvisation (CI) była m.in. w Izraelu, Węgrzech, Ukrainie, Hiszpani, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Czechach, Słowacji, Brazylii, Rosji. Jest organizatorem pierwszego w Polsce Festiwalu Contact Improvisation 2010. Należy także do grupy berlińskich performerów ,,Hotelbelieve", z którymi tworzy projekty zarówno o charakterze artystycznym jak i społecznym.

WARSZTATY "JESTEŚ TYM, CO JESZ" (RÓWNOWAGA)

27 czerwca
godz. 14.00 - 15.30 (po warsztatach możliwe osobiste konsultacje)
Prowadząca - Agata Lewandowska

Warsztat przeznaczony jest dla osób, dla których zdrowie jest istotną wartością, którzy chcą zadbać o swoje psychę i somę, aby osiągnąć wewnętrzną harmonię i poprawić komfort swojego życia.

Warto wziąć udział w warsztatach, jeżeli chce się:

- zyskać dobry kontakt z ciałem
- umieć odczytywać sygnały płynące z ciała
- radzić sobie z codziennym stresem nie poprzez jedzenie
- nauczyć się czego potrzebuje do zdrowia organizm
- zadbać o ciało zdrowym jedzeniem
- nauczyć się jeść regularnie i lekko
- poznać techniki gotowania przyjemnego i szybkiego

Agata LewandowskaDietetyk i psycholog kliniczny. Prowadzi Centrum Psychodietetyki "Równowaga". Pracuje również jako koordynator Programu Odchudzania "Lekko z Falck" w Klinice Warszawskiej, prowadzi program kulinarny w telewizji TVN Style, przeprowadza szkolenia z żywienia i prewencji pierwotnej chorób cywilizacyjnych. Uwielbia gotować, jeść i ostatnio biegać.


JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM? (PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA MAŁGORZATY ZEMBOWICZ)

27 czerwca
godz. 16.00 - 17.30
Prowadząca - Małgorzata Zembowicz

Czym jest stres? Czy to faktycznie coś złego, a może tylko nie potrafimy sobie z nim radzić w prawidłowy sposób? Na czym polega różnica pomiędzy konstruktywnym i nie konstruktywnym radzeniem sobie ze stresem, jaki ryb życia jest wskazany, aby jak najlepiej radzić sobie z wielkimi wyzwaniami, ale i codziennymi kłopotami - odpowiedzi na te i wiele innych "stresujących" nas pytań będzie można poznać na warsztatach w Ogrodzie Krasińskich.

Małgorzata Zembowicz

Absolwentka wydziału - Społeczna Psychologia Kliniczna, Terapeuta Uzależnień. Zawodowo zajmuje się pomaganiem osobom uzależnionym od substancji psychoaktywnych oraz wszelkich czynności kompulsywnych, przeżywającym kryzys życiowy, niepotrafiącym poradzić sobie w relacjach interpersonalnych czy konstruktywnie radzić sobie ze stresem. Ma doświadczenie, jako trener/ wykładowca - zdobyte podczas realizacji projektów szkoleniowych i warsztatowych. W swojej pracy szuka kompleksowych rozwiązań, które pozwolą nie tylko poradzić sobie z pierwotnym problemem, ale również wprowadzić zmiany podnoszące jakość życia we wszystkich jego obszarach. Prywatnie lubi dobre jedzenie i ładną pogodę.

1 komentarz: