środa, 7 lipca 2010

A w najbliższą niedzielę podczas Marszu na trawę!...

... znowu będziemy leniuchować! W międzyczasie zapraszamy do przyłączenia się do naszych warsztatów. Aby dobrze zacząć dzień o 10 zaczniemy od jogi. Zaraz potem o 11.30 poznamy różne elementy tańców etnicznych - potańczymy w kręgu na trawie. Zajęcia poprowadzi Dorota Stępień.

Dorota o sobie:

Tańczę w kręgu od szęściu lat, regularnie i z niesłabnącym zaangażowaniem. Dwa lata temu ukończyłam kurs instruktorski. Tańców uczyłam się między innymi od Hani Sypiańskiej, Lynn Frances i Martiny Winnigton. Symboliki ciała i improwizacji ruchu od Detlefa Kapperta. Prowadzę cotygodniowe zajęcia z tańców w kręgu.
Tańce w kręgu:

Tańczone w kole lub korowodzie, tańce etniczne, obrzędowe, głównie z rejonu Bałkanów i współczesne choreografie. O rozmaitych rytmach i nastrojach, wnoszą radość, siłę, wzruszenie, harmonię. Są wspaniałą okazją do wspólnej zabawy. Nie wymagają wcześniejszego przygotowania, ani doświadczenia tanecznego.

O 12 razem z Beata Kosiacką z babskiej dżungli spróbujemy myśleć twórczo.

Beata Kosiacka


Założycielka Babskiej Dżungli.
Z wykształcenia i zamiłowania jestem trenerką rozwoju osobistego i psychopedagogiem kreatywności. Prywatnie jestem przede wszystkim kobietą, żoną i mamą dwóch dorastających synów. Na co dzień uczę się dostrzegać piękno w zwykłych rzeczach i czynnościach. Staram się żyć chwilą, tu i teraz. Kocham podróże dalekie i bliskie, jestem ciekawa świata i ludzi, wręcz zachłanna na życie. Pragnę dzielić się z innymi kobietami swoimi odkryciami i doświadczeniami oraz moją pasją - kreatywnością. Więcej dowiesz się na: www.babskadzungla.pl

Kuferek inspiracji niebanalnych:
"Kuferek" to zaproszenie dla wszystkich, pragnących wzbogacić swoje życie, nadając nawet prozaicznym czynnościom bardziej osobisty i twórczy smak. Nudzie i stereotypom powiemy zdecydowane NIE! Zaproponowane podczas twórczej zabawy różne techniki, pomogą spojrzeć na rzeczywistość i pojawiające się problemy wielowymiarowo oraz ułatwią ich rozwiązywanie.


Już o 15 coś dla młodszych. Czy parku jest trochę życia? Jak poznać prawdziwą naturę w mieście? Tego wszystkiego dowiemy się razem z Małgorzatą Wawryszuk z Kampinowskiego Parku Narodowego (która na co dzień prowadzi zajęcia z dziećmi). Przy pomoc szkieł powiększających odkryjemy co kryje się w trawie!


Małgorzata Waryszuk

Urodzona w Białej Podlaskiej, absolwentka Ochrony Środowiska Akademii Rolniczej w Lublinie. Obecnie pracownik Kampinoskiego Parku Narodowego w którym zajmuje się szeroko pojętą edukacją ekologiczną. Pracuje głównie z dziećmi i młodzieżą prowadząc zajęcia tematyczne, gry i zabawy terenowe oraz długie spacery po puszczy. Uwielbia zwierzęta i bezpośredni kontakt z naturą. W wolnych chwilach pasjonuje się rękodzielnictwem, fotografią, wszystkim co ulotne piękne i niezwykłe.


Nasze ostatnie warsztaty tego dnia do upcykling ("forma przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane materiały"). Stworzymy coś z niczego! Bo czy stare gazety mogą się jeszcze do czegoś przydać??!!
Zdecydowanie tak!! Stworzymy z nich album na zdjęcia.
Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tych warsztatach prosimy o przygotowanie:
  1. 6 kwadratów z gazet o wymiarach 30 x 30cm
  2. 6 kwadratów z tekturki (np. z okładek pism, opakowań po ryżu i in.) o wymiarach 14,5 x 14,5 cm
  3. 5 kwadratów z tekturki (jak wyżej) o wymiarach 10 x 10cm
UWAGA! BARDZO WAŻNA JEST PRECYZJA WYCINANIA!!

Anna Chudzik - Pawlik

Multitechniczna artystka łącząca w swoich unikalnych pracach techniki scrapbookingu, kolażu i klasyczny recycling.
Z lekkością i smakiem tworzy zupełnie wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju,
bo w pojedynczych egzemplarzach, prace powstałe z przedmiotów codziennego użytku, znalezionych w przysłowiowej szufladzie czy na dnie szafy.

Celem zajęć jest ukazanie potencjału w nieprofesjonalnych produktach, z których można stworzyć profesjonalny album.
Praktyczna część zajęć obejmuje stworzenie mini albumu recyclingowego,
czyli zrobionego z łatwo dostępnych i wstępnie przetworzonych starych i niepotrzebnych materiałów.

Uczestnicy stworzą album z 4-6 kartami kartami, z zastosowaniem japońskiej sztuki składania papieru-origami i technik scrapbookingowych.
Na zajęcia należy ze sobą przynieść wszelkie zbędne przedmioty, które mogą być wykorzystane do ozdobienia okładki jak i kart albumu ( np. kapsle, etykiety,czasopisma,sznurowadła,druciki, metki ubraniowe i cenowe i.t.p.). Rozejrzyjcie się po swoim mieszkaniu, szufladach, pudełkach, po swoim podwórku i zbierzcie wszystko to, co innym wydaje się już śmieciem, a dla was ma potencjał twórczy.
Czas trwania warsztatów : 2 h

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz